نحوه اجرای نمای سمنت برد و فایبر سمنت برد

1- زیرسازی فلزی

اجرا و نصب المانهای عمودی با قوطی : به دلیل اینکه در بیشتر پروژه های ساختمانی دیوارهای پیرامونی از مصالح سبک ساخته می شوند و تنها نقاط اتصال سازه ای که برای نما اجرا میشود از طریق تیرهای طبقات می باشد، جهت اجرای اتصال المانهای افقی وال پست بکار میرود و چون بار وارد شده به نما به این سازه منتقل می گردد، از قوطی  و یا بنا بر محاسابت طراح پروژه از قوطی های مناسب استفاده می گردد.

 اجرای المانهای افقی با قوطی : به دلیل استفاده از پروفیل های گالوانیزه که به صورت عمودی نصب میشود باید زیرسازی فلزی افقی با قوطی  به فاصله عمودی نهایتا 1.5 متر بر روی زیرسازی عمودی استفاده کرد.

 2- زیر سازی پروفیل های گالوانیزه که به شرح زیر با معرفی پروفیل های توضیح داده شده است.

معرفی پروفیل های گالوانیزه فایبر سمنت برد:

 در زیرسازی فایبر سمنت برد، پروفیل های ورق گالوانیزه به ضخامت ۰.۷ میلیمتر تولید می شود و دلیل ساخت آن کنترل تغییرات ابعادی پنل های سمنت برد است که بر اثر تغییرات دما و رطوبت رخ میدهد در واقع وجود این پروفیل باعث میشود که ورق های فایبر سمنت برد مستقیما به آهن پیچ نشود و به دلیل منعطف بودن گالوانیزه نسبت به آهن، انقباض و انبساط ناشی از تغییرات دما در هر فصل را گرفته و نما حالت یکپارچگی خود را بهتر حفظ میکند و به صورت عمودی روی قوطی های آهنی نصب میگردد.

پروفیل گالوانیزه M و A: پروفیل M در محل درز بین پانل ها استفاده می گردد این پروفیل از قسمت وسط و تنها با یک پیچ به زیرساز فلزی متصل میگردد و درزی که بین ورق های سمنت برد به صورت نمایان باقی خواهد ماند را می توان با پروفیل گالوانیزه A پوشش داد.

پروفیل گالوانیزه V: اگر طول ورق سمنت برد بیش از 30 سانتی متر باشد در هر 30 سانتی متر یک پروفیل به نام V قرار میگیرد که باعث استحکام بیشتر نما میشود و با دو پیچ به زیرسازی فلزی متصل میگردد.

هنگامی که ارتفاع نما کم باشد (زیر 2 طبقه)، میتوانیم به جای استفاده از پروفیل های گالوانیزه از چوب زیرساز استفاده نماییم .

 

 

 

3- نصب سمنت برد

اجرای عایق ضد رطوبت  در پشت پنل ها  : صفحات سیمانی الیاف دار ( سمنت برد ) به لحاظ اینکه  عمداتاً از سیمان ساخته شده اند ذاتاً با محیط مرطوب و آب سازگاری خوبی دارند ، اما به دلیل وجود الیاف سلولزی در ترکیب آنها و خاصیت جذب آب بالای این مواد در هنگام اشباع شدن از رطوبت ( چه مستقیم و چه به وسیله بخار و رطوبت موجود در هوا ) منبسط و در هنگام خشک شدن منقبض می شوند و تنش های ناشی از این کاهش و افزایش طول بر روی محل اتصال ( محل پیچها ) نما را دچار مشکل خواهد نمود . برای جلوگیری از این موضوع در پشت پنل سیلر مخصوص استفاده شده و از روی پنل هم پرایمر و رنگ این وظیفه را انجام میدهند ، تا جذب رطوبت به حداقل رسانده شود .

 برش در ابعاد مشخص : برش فایبر سمنت بورد بایستی به وسیله دستگاه میز برش انجام شود تا از غیر گونیا شدن و ناصاف شدن محل برش جلوگیری گردد . در صورتی که امکان تهیه میز برش وجود ندارد می توان از اره های دیسکی نجاری استفاده نمود . مزیت این ابزار برش این است که پرتابل بوده و در هر جایی به راحتی میتوان از آن استفاده نمود . و با توجه به اینکه زاویه برش نسبت به فایبر سمنت برد قائم است ،کیفیت  لبه های برش خورده تا اندازه زیادی قابل پذیرش هستند . از برش توسط دستگاه سنگ فرز خودداری گردد . تیغه های گراینت بر جهت برش این محصول مناسب بوده و از صفحات دیگر برای برش نمی توان استفاده کرد .

 

فعالیت ها

آخرین مقالات

تماس با ما

  09126199501

  09101400048  

          telegram2

به کانال تلگرام ما پپیوندید

       @milonehco

 

      

      @miloneh_co