طیف گسترده محصولات ترمووود به معماران و مالکین این اجازه را می دهد تا تصورات و رویاهای خود را در زمینه ی طراحی تحقق ببخشند و به مرحله ی عمل درآورند. 
اصلاح چوب به روش ترمو و تبدیل آن به ترمووود رنگ بسیار زیبا و ظاهر بی نظیری را به آن می بخشد. چوب ترمو در حالی که حس گرمی و طبیعی بودن چوب را حفظ می کند، محصولی با دوام، مستحکم و مقاوم در برابر عوامل محیطی می باشد. 
چوب ترمو به شدت در مقابل قارچ زدگی، گرما و کپک مقاوم می باشد. ترموود در مکان هایی که بسیاری ازمتریال های طبیعی دوام نمی آورند و از بین می روند مانند مکان هایی با رطوبت بالا، سونا، محیط باز و بر روی مکان های گرمایش از کف بسیار مناسب و قابل استفاده می باشد


چگونگی فرآوری چوب به روش ترمو


چوب از سیکلی که شامل حرارت و رطوبت می باشد عبور داده می شود به طوری که حرارت در دمای بسیار بالایی قرار دارد. حرارت بسیار شدید ساختار و خواص چوب را تغییر می دهد. ماهیت طبیعی چوب به گونه ای است که در شرایط و محیط های مرطوب دچار باد کردن ، منقبض شدن و تاب بر داشتن می شود. در نتیجه چوب ترمو به دست آمده از این روش در شرایط مختلف آب و هوایی و محیطی، بسیار مقاوم تر از چوب حرارت ندیده و ترمو نشده می باشد.
رطوبت موجود در ترموود به طور قابل توجهی کمتر از چوب ترمو نشده می باشد و مقاومت آن در مقابل پوسیدگی ناشی از قارچ ها به اندازه ی چوب های بلوط ، larch و حتی Teak می باشد. فراوری تولید ترمووود خاصیت عایق بودن چوب را بهبود می بخشد و صمغ موجود در چوب درختان سوزنی برگ (مخروطیان) را از بین می برد.


توصیف تکنولوژی چوب ترمو


فرآوری چوب ترمو را می توان به سه مرحله تقسیم کرد :
1. حرارت دادن مقدماتی تا 100 درجه سانتی گراد + kiln dry در دمای بالا، در صورت لزوم دمای 100 تا 150 درجه سانتی گراد + افزایش دما در حدود 215 درجه سانتی گراد تا 48 ساعت
2. حرارت دادن اصلی که در دمای بین 150 تا 240 درجه سانتی گراد انجام می شود
3. خنک کردن و تثبیت کردن تا 24 ساعت
در مرحله افزایش دما، حرارت کوره به دمایی که فراوری اصلی ترمو محقق می شود می رسد. اگر رطوبت موجود در چوب بسیار بالا باشد، قبل از رسیدن به دمای اصلی ترک و تغییراتی در رنگ آن ایجاد می شود. مرحله ی kiln dry با مرحله ی افزایش دما می توانند ادغام شوند. مرحله ی افزایش دما تا 48 ساعت به طول می انجامد. 
دمای کوره در مرحله ی اصلی فراوری از 150 تا 240 درجه سانتی گراد می باشد و دمای مورد نظر فراوری در این مدت ثابت می باشد. در فراوری ترمو ، دما و زمان بر کیفیت و ویژگی های چوب تاثیر گذار می باشد. رسیدن و قرار گیری در دمای مد نظر در این فراوری از 30 دقیقه تا 4 ساعت به طول می انجامد.
در حین خنک شدن و تثبیت دما، حرارت به میزان طبیعی کاهش می یابد. مرحله ی خنک شدن و تثبیت دما درحدود 24 ساعت به طول می انجامد. د رطول تمامی این مراحل تفاوت بین دمای چوب و هوا نمی بایست زیاد باشد و این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. اگر این اختلاف دما بالا باشد کیفیت فراوری مطلوب نخواهد بود. وجود بخار آب در کوره در طول فراوری بسیار مهم می باشد. بخار آب بر کیفیت چوب حرارت دیده تاثیر می گذارد و همچنین درمحیط به عنوان یک محافظ جهت جلوگیری از سوختن چوب عمل می کند.

فعالیت ها

آخرین مقالات

تماس با ما

  09126199501

  09101400048  

          telegram2

به کانال تلگرام ما پپیوندید

       @milonehco

 

      

      @miloneh_co