اجرای ورق های پانچ شده فلزی

اجرای ورق های پانچ شده فلزی cnc

پانچ پلیت (Punch Plate)


امروزه، متریال های مورد استفاده روی نمای ساختمان از طرفی بشدت گسترده شده است و از طرف دیگر، این روند بطور مداوم در حال گسترش است. روز به روز، متریال های مختلفی برای نمای ساختمان از طرف شرکت های مختلف ارائه می گردد. اگر نگاهی به گذشته بیاندازید، خواهید دید که نسبت به امروز، متریال های قابل استفاده روی نما بسیار محدودتر بوده است. امروزه دست طراحان و معماران برای انتخاب متریال نمای ساختمان بسیار باز است. چه متریال هایی که به تنهایی رو نما مورد استفاده قرار می گیرند و چه متریال هایی که بصورت ترکیبی استفاده می شوند.
یکی از متریال هایی که در گذشته چندان مورد توجه نبود فلز بود. سنگینی فلز و عدم تنوع آن یکی از دلایل این امر بود اما امروزه فلز بصورت فرآوری شده، به شکل های مختلف و در ابعاد گسترده روی نما مورد استفاده قرار می گیرد.
امروزه یکی از نماهایی که استفاده از آن بطور گسترده در حال گسترش است، صفحات پانچ شده است. بوسیله این صفحات فلزی طراحان قادر بودند، طرح های متنوعی را روی نمای ساختمان اجرا نمایند. مانند تصویر کودکی در حال نواختن یا ساز موسیقی! این قابلیت، به طراحان و معماران، دست بازی در طراحی نمای ساختمان می دهد. امروزه اگر معماران نخواهند بر روی ورق کامپوزیت برای ایجاد طرح های خود کار کنند صنعتگران به آنان پیشنهاد می دهند تا طور مستقیم بر روی ورق آلومینیوم خالص طرح های خود را ایجاد نمایند.

Sazman tablighat2

قدمت ساخت ورق مشبک فلزی به حدود 150 سال پیش باز می گردد. در اواخر قرن نوزدهم از ورقهای مشبک فلزی برای غربال کردن زغال سنگ استفاده می شد. در آن دوران کارگران به وسیله ابزار های ساده تک تک سوراخ ها را با نیروی دست ایجاد می کردند. سختی و ناکارآمدی این روش، باعث شد به زودی تکنولوژی های جدیدی برای تولید ورق مشبک فلزی ابداع شود. ابتدایی ترین دستگاه ساخت ورق پانچ شده، شامل مجموعه ای از سوزن ها بود که با الگوی منظمی کنار هم قرار گرفته بودند و با اعمال فشار آن ها به روی ورق فلزی، کار پانج انجام می شد.اما امروزه از دستگاه های جدیدی، همچون پرفوراسیون غلتکی، پرس پانچ و لیزر برای مشبک کردن ورق ها استفاده میشود. تکنولوژی به کار رفته در دستگاه های جدید، باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان شده و سرعت تولید را بالا میبرد.

sazman tablighat1

تماس با ما

  09126199501

  09101400048  

          telegram2

به کانال تلگرام ما پپیوندید

       @milonehco

 

      

      @miloneh_co