اجرای نمای کامپوزیت

یکی از آیتم های سبک سازی در طراحی و محاسبه ساختمان، استفاده از نماهایی با ساختار سبک می باشد. از این جمله می توان به نماهای کامپوزیت پنل اشاره نمود. ورق های کامپوزیت پنل از دو لایه آلومنیوم در طرفین و یک هسته پلیمری در وسط تشکیل شده است. امروزه ورق های کامپوزیت ضد حریق و ورق های نانو که ضد جذب آلایندگی می باشند نیز تولید و عرضه می گردند.


کامپوزیت شامل چند لایه فشرده و به هم چسبیده از مواد مختلف مانند پلاستیک و فلز آلومینیوم است که برای پوشش ظاهری و حتی داخلی ساختمان به کار می رود. علاوه بر زیبایی خاص و منحصر به فردی که نمای کامپوزیت دارد ، مزایا و کاربرد های فراوانی دیگری نیز دارد. به همین دلیل مورد توجه و استقبال ساختمان سازان ، معماران و ساکنان یک شهر قرار گرفته است.
به صورت تخصصی تر اگر به بررسی کامپوزیت بپردازیم ، دو لایه بیرونی این مواد از جنس آلومینیوم به ضخامت 0.3 و 0.5 میلی متر و لایه وسط آن از جنس پلی اتیلن می باشد. البته کامپوزیت انواع مختلفی نیز دارد مانند نمای کامپوزیت آلومینیومی که از رایج ترین آنهاست و یا نمای کامپوزیت فایبرگلاس ، طرح چوب و ورق کامپوزیت.
استفاده در نمای ظاهری ساختمان های اداری ، تجاری ، مسکونی ، عمومی و همچنین دکوراسیون داخلی خانه ها و فروشگاه ها ، ساخت تابلو های تبلیغاتی ، پوشش ستون ها و.. از جمله کاربرد های مهمی هستند که می توان برای کامپوزیت برشمرد.
از جمله ویژگی ها و مزایای نمای کامپوزیت که آن را نسبت به سایر رقبای خود متمایز کرده است می توان به رنگ بندی و طرح بندی متنوع ، قیمت مقرون به صرفه ، طراحی و اجرای سریع ، سبکی وزن ، مقاومت در برابر سرما و گرما ، عایق در برابر صوت ، مقاومت در برابر حریق ، نگهداری و نظافت آسان و قابلیت بازیافت اشاره کرد
همانطور که ذکر شد ورق های کامپوزیت قیمت های مقرون به صرفه ای دارند که باتوجه به جنس و کشور سازنده آن متفاوت می باشد. قیمت هر ورق کامپوزیت به طور تقریبی بین 50 الی 140 هزار تومان می باشد که بسته به آنچه ذکر شد متفاوت است.

 

 

 

 

 

 

تماس با ما

  09126199501

  09101400048  

          telegram2

به کانال تلگرام ما پپیوندید

       @milonehco

 

      

      @miloneh_co